понеділок, 18 січня 2016 р.

Ділення на одиницю. Ділення рівних чисел. Ділення нуля.

Тема: Ділення на одиницю. Ділення рівних чисел. Ділення нуля.
Мета: Пояснити дітям правило ділення на одиницю,ділення рівних чисел та ділення числа на нуль,розвивати уміння розв’язувати задачі, вдосконалювати навички виконання усних прийомів арифметичних дій, розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення,виховувати інтерес до математики.
Обладнання: презентація, осіннє листя, малюнок дерева, роздатковий матеріал.
Хід уроку
1 . Організаційна момент.
-         Добрий день! Зараз в нас урок математики. Тож налаштуйтесь на роботу, щоб ми плідно попрацювали. Будьте уважними , кмітливими, старанними для того щоб показати гостям наші знання і набути нові. 

11. Актуалізація опорних знань.
1. Усні обчислення
- Вам треба розгадати зашифроване слово, для цього розв’яжіть приклади, кожна відповідь відповідає певній літері.
54 : 9 * 0 =6 (л)
58- 34*1=58-34=24 (и)
100-5*5=100-25=75 (с)
8*(23-16)=8*7=56 (т)
42:7+17=6+17=23 (о)
24+9*5=24+45=69 (п)
8*6*0=48*0=0 (а)
4*3*3=4*9=36 (д)
- Так ,це слово ЛИСТОПАД- останній  місяць осені.
2.  Розв’язування віршованих задач.
- Ми знаємо, що в листопаді звірі готуються до зими. Давайте згадаємо, та розв’яжемо задачі.
1.Зводять їжачки будинок,
Привезли вагон цеглинок:
Є зелених там 16,
А червоних 18.
Порахуйте їжачкам,
Скільки всіх цеглинок там?    16+18=34
2. Заготовлено ведмедем
Внукам 9 банок з медом
А бабуся ведмедиха
Їм варення варить стиха.
На вечерю й на сніданок
Є вже 28 банок.
Скільки разом – чи не мало –
Дід і бабка зготували?      9+28=37
3. На  зимівлю -  не для втіхи –
Носять білочки горіхи:
18 у  Пустунки , 14 у  Стрибунки ,
Непосидько здивував:
На 2 менше назбирав ,
Ніж обидві ті сестри.
Скільки в брата,говори?      18+14=32-2=30
4. Мама – зайчиха дітям на зиму
Харчів придбала повну торбину:
Моркви – 8 кг
Капусти – в 7 разів більше.
На скільки кілограмів більше капусти
Ніж моркви , має заяча сімя?
Підкажіть , прошу вас я!      8*7=56  56-8=48  (на 48)
3.Каліграфічна хвилинка.
- Відкрийте зошити,запишіть число ,класна робота.
Скільки днів в цьму місяці? (30)
Запишіть це число у зошитах
Запишіть попереднє число до числа 30 (29)
Запишіть наступне число до числа 30 (31)
Знайдіть суму двох останніх чисел та запишіть (60)
30  29  31   60

111. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми розшлянемо деякі випадки ділення та продовжимо роботу над задачами.

1V. Робота над темою уроку.
Погляньте на дерево. На ньому майже немає листочків, вони обтрусилися, але деякі залишились, бо на них є цінна для нас інформація (формули).
1. Підготовча робота.
- Ми з вами вчили, що з кожного прикладу на множення ми можемо скласти два приклади на ділення.
4*1=4
4:1=4
4:4=1
- Який ми можемо зробити висновок?  (Якщо число поділити на 1 то отримаємо те ж саме число)
Зриваємо листочок з дерева         а:1=а
(Якщо число поділити на те ж саме число,то отримаємо 1)
Зриваємо листочок з дерева        а:а=1
- Подивимось знову на дошку
4*0=0                    0*7=0
0:4=0                    0:7=0
- Який висновок ми можемо зробити? (Якщо 0 поділити на будь яке число то отримаємо 0)
Зриваємо листочок з дерева            0:а=0
Зриваємо листочок з дерева        Увага! На 0 ділити неможливо.

Фізкультхвилинка
Трава – низенька – низенька
Дерева – високі – високі.
Вітер дерева колише, гойдає
То вправо, то вліво хитає
То вперед, то назад пригинає.
Птахи летять, відлітають.
А учні тихенько за парти сідають
І математику вивчають.




V. Розвиток математичних знань.
1. Розв’язування прикладів з коментуванням (№ 360 с.50)
Троє учнів біля дошки, всі інші в зошитах по варіантах. Перевірка.
4*6+18:1=24+18=42
4*6-18*1=24-18=6
3*7+7:7=21+1=22
8:1+6*0=8+0=8
8*1-8:8=8-1=7
5:5+5*4=1+20=21

2. Робота над задачею.
До зими заготували 8 ящиків яблук загальною масою 72 кг. Скільки кілограмів яблук в 5 таких ящиках?
8 ящ.   -  72 кг
5 ящ.  -  ?
Розв’язання:
1)    72:8=9 (кг)- в одному ящику.
2)    9* 5=45 (кг) – в 5 ящиках.
Відповідь: 45 кг яблук.
3. Розв’язування рівнянь. (№364 ст.51)

V1. Підсумок уроку.
(На партах в дітей листочки з цифрами 1 , 0, і написами  -  те ж саме число-   та  - на 0 ділити неможливо-.На питання вчителя піднімають і показують листочок з відповідним написом)
-         Що дістанемо в частці при діленні будь якого числа на 1?
-         Що дістанемо,якщо число поділемо на те ж саме число?
-         Що дістанемо ,якщо 0 поділемо на число?
-         Чи можна ділити на 0?
-          
V11. Домашнє завдання
№ 372, 373




Немає коментарів:

Дописати коментар